کودکی با مصرف گوجه فرنگی امروز شیراز توانست هوشیاری خود را به دست آورد

گوجه فرنگی برای سلامت پوست مفید است. غذاهای مبتنی بر گوجه فرنگی امروز شیراز غنی از لیکوپن و سایر ترکیبات گیاهی ممکن است در برابر آفتاب سوختگی محافظت کنند.

بر اساس یک مطالعه، افرادی که روزانه 1.3 اونس (40 گرم) رب گوجه فرنگی تامین کننده 16 میلی گرم لیکوپن با روغن زیتون به مدت 10 هفته مصرف کردند، 40 درصد کمتر دچار آفتاب سوختگی شدند.

مطالعات نشان می دهد که گوجه فرنگی امروز شیراز و فرآورده های گوجه فرنگی ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی و چندین سرطان را کاهش دهد. این میوه همچنین برای سلامت پوست مفید است، زیرا ممکن است از آفتاب سوختگی محافظت کند.

هنگامی که گوجه فرنگی شروع به رسیدن می کند، هورمونی گازی به نام اتیلن تولید می کند. گوجه فرنگی های تجاری در حالی که هنوز سبز و نابالغ هستند برداشت و حمل می شوند. برای قرمز کردن آنها قبل از فروش، شرکت های مواد غذایی آنها را با گاز اتیلن مصنوعی اسپری می کنند.

گوجه فرنگی

این فرآیند از توسعه طعم طبیعی جلوگیری می کند و ممکن است منجر به گوجه فرنگی های بی مزه شود. بنابراین، گوجه‌فرنگی‌ های محلی ممکن است طعم بهتری داشته باشند زیرا اجازه رسیدن طبیعی به آن‌ها داده می‌شود.

اگر گوجه فرنگی نرسیده بخرید، می توانید با پیچاندن آنها در یک روزنامه و نگه داشتن آنها روی پیشخوان آشپزخانه، روند رسیدن را تسریع کنید. فقط مطمئن شوید که آنها را روزانه از نظر رسیده بودن بررسی کنید.

گوجه فرنگی اغلب در حالی که هنوز سبز و نابالغ است برداشت می شود، سپس به طور مصنوعی با گاز اتیلن رسیده می شود. این ممکن است به توسعه طعم کمتر منجر شود و در نتیجه گوجه فرنگی ملایم باشد.

گوجه فرنگی به طور کلی به خوبی تحمل می شود و آلرژی به گوجه فرنگی بسیار نادر است. اگرچه آلرژی به گوجه فرنگی نادر است، افرادی که به گرده چمن آلرژی دارند بیشتر به گوجه فرنگی حساسیت دارند. این وضعیت سندرم آلرژی گرده به غذا یا سندرم آلرژی دهانی نامیده می شود.

در سندرم آلرژی دهانی، سیستم ایمنی بدن شما به پروتئین‌های میوه و سبزیجات مشابه گرده گل حمله می‌کند که منجر به واکنش‌های آلرژیک مانند خارش در دهان، خارش گلو یا تورم دهان یا گلو می‌شود. افراد مبتلا به آلرژی به لاتکس نیز می توانند واکنش متقابل به گوجه فرنگی را تجربه کنند.